İade Şartları

Değerli Müşterimiz,

carwaxonline.com internet satış kanalımızdan vermiş olduğunuz siparişlerde 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun yükümlülükleri geçerlidir. Almış olduğunuz ürünlerde bir sorun olması ya da hoşnutsuzluk yaşamanız durumunda ne şekilde iade/değişim yapabileceğiniz aşağıda belirtilmiştir.

İadeleriniz “Mesafeli Satış Sözleşmesi’nde bulunan MADDE 5 - CAYMA HAKKI ve MADDE 6 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER şartlarına uygun olmalıdır.

İade Şartları

İnternet sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabidir, bu kanun ve yönetmelikteki hükümler uygulamaktadır.

İade işlemlerinin düzgün bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için, Müşteri, siparişi kendisine teslim edildiği anda kargo yetkilisi ile beraber gönderiyi kontrol etmeli, kargo paketinde yada üründe herhangi bir çatlama, kırılma, bozulma yada ezilme durumu varsa, ürünü teslim almadan iade etmelidir. Ürünü teslim aldıktan sonra, kargo tarafından, ürüne zarar verildiği iddiasıyla yapılan iade talepleri kabul edilmeyecektir.

Cayma Hakkı

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği 'nin 8. Maddesine göre müşteri, “Ürünü teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.” . Buna göre müşteri, ürünü teslim alındıktan sonra 7 gün içerisinde sebepsiz iade etme hakkına sahiptir.
Cayma hakkından faydalanabilmek için;

· İadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.

· İade işlemlerinin gerçekleşmesinden önce müşteri, Ürün hakkındaki şikayetini, info@carwaxonline.com adresine bildirmelidir.

· Haktan faydalanmak için, satın alınan ürüne herhangi bir zarar gelmemesi ve ürünün tekrar satılabilecek durumda olması gerekir.

· Müşteri, ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

· Müşterinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik yada ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda cayma hakkı kullanılamaz.

Ayıplı Malın İadesi Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 4. maddesine göre, 'Tanıtım ve kullanma kılavuzunda yada reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim yada ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir'.
Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için;

· Ürünün özellikleri, tanıtımında belirtilen özelliklerden farklıysa yada, müşterinin üründen beklediği faydayı azaltan eksiklikler varsa ürün ayıplı mal sınıfına girer.

· Müşteri 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır.

· Müşteri ürünü göndermeden ya da iade etmeden önce sitede ürün iade bölümünde  iade talep formunu doldurarak firmamız yetkililerine durum hakkında bilgi vermelidir. ürünü kargo aracılığı ile tarafımıza gönderebilirsiniz. Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir. Müşteri iade talep formunu doldurarak başvuruda bulunmalı ve başvurusu onaylanmadan ürünü göndermemelidir.

· Ayıplı Mal bildiriminde servis istasyonları, ürünün ithalatçısı veya imalatçısı tarafından düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri haklardan faydalanamaz.

· İade Süresi : yukarıda belirtilen şartların yerine getirilmesi durumunda iade edilen ürünlerin bedeli, cayma hakkı veya ayıplı mal bildiriminin bize ulaştığı tarihten itibaren on gündür.

· Kargo Ücreti: Cayma Hakkı kullanılarak iade edilen ürünler için kargo masrafı müşteriye aittir. Ayıplı malların iadesinde ise müşterilerimiz ürünü, karşı ödemeli olarak gönderebilirler.
Bu süreye ürünün bize ulaşma zamanı dahil değildir. İade isteminizi yaptığınız gün ile ürünü alış tarihiniz karşılaştırılacaktır.

· Geri gönderi kargo ücreti müşteriye aittir, herhangi bir sigortalı kargo şirketi ile gönderinizi yapabilirsiniz. Ödemeli gönderileriniz kesinlikle kabul edilmez, bu durumda ürün size geri döneceğinden 1 haftalık süre aşılır ve ürün iadeniz kabul edilmez.

· Ürün iadeniz onaylandıktan sonra ürün fiyat geri ödemeniz gönderi kargo ücreti hariç olacak şekilde size iade edilir. Bu süre en geç 2 haftayı bulabilmektedir.

Kategorilere göre ürün iadeleri ilgili bazı önemli noktalar:

Tüm problemlerinizle ilgili olarak konu başlığı ŞİKAYET olan bir e-maili info@carwaxonline.com adresine göndermeniz durumunda müşteri temsilcilerimiz sorunun çözümü için sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.